آب خوراك اسمزمعكوس
ديدگاهي جديد از دنياي آب و فاضلاب و تصفيه آب

 فيلتر شني چيست؟ساخت فيلترشني چطور است ؟

سوالاتي در خصوص فيلتر شني

فيلتر شني و فيلتر كربني يا به عبارتي مديا فيلتر چه كارايي دارند؟

فيلتر شني يا صافي شني كه محتواي درون آنها متشكل از مشبندي سنگ‌هاي سيليس در سايز‌هاي مختلف است وظيفه حذف گل و لاي و ذرات معلق و به طور كل شفاف سازي آب را بر عهده دارد، اما فيلتر كربن يا ميا فيلتر كه متشكل از كربن و سليس هستند داري وظايف متعددي از جمله حذف بو،رنگ طعم و مزه و از همه مهمتر وظيفه ي حذف كلر را بر عهده دارد.

سلام تفاوت فيلتر شني اتوماتيك و دستي چيست؟

در فيلتر شني هاي اتوماتيك از شيرهاي برقي ويا پنوماتيكي به جاي شيرهاي دستي موجود در فيلترشني هاي دستي جهت بكواش و فست‌راين توسط PLCهاي فرمان صورت مي‌گيرد.

سرويس و شستشوي فيلتر شني به چه نحوي است؟

سرويس فيلتر شني شامل دو مرحله‌ي بكواش و فست راين است، كه در عمل بكواش فيلتر از پايين به سمت بالا و در فست راين فيلتر از بالا به سمت پايين توسط آب شسته مي‌شوند كه هر دو مرحله با تغيير حالت شيرهاي موجود در فيلتر شني صورت مي‌گيرد.

در شرح ظاهر اين فيلتر بايد گفت فيلتر شنيبه فيلتري مي گويند كه ميتواند املاح مخلوط در آب مانند شن، ماسه، گل و لاي، كدورت، كلر آزاد و ذرات معلق را حذف كند. ذراتي كه قطر آن ها بيش از 45 ميكرون باشد. اين فيلتر به دليل ارزان بودن و كارايي بالايي كه در دستگاه هاي تصفيه آب صنعتي، تصفيه آب استخر، تصفيه آب ورودي به ساختمان ها ومنازل مسكوني بسيار محبوب مي باشد. حال بايد توجه نمود هر صافي شني چه مشخصاتي دارد كه ما بايد به آن توجه كنيم.

فيلتر شني آب پاكسازان

عمده مصرف براي اين فيلتر براي نقاط و مكان هايي مي باشد كه نياز به انجام عمل تصفيه فيزيكي آب دارند. متاسفانه سيستم تصفيه آب شهري درايران ناقص بوده و ايرادات زيادي دارد و از طرفي آب شهري به دليل لوله كشيقديمي و فرسوده از كدورت بسيار بالايي برخوردار است و آبي كه به دست مصرف كننده ميرسد از استاندارد هاي حداقلي برخوردار نيست. همچنين سيستم گندزدايينيز براي اين آب شهري درست اجرا نشده و معمولاً به دليل نداشتن ابزارهاي كنترلي، بيش از حد مجاز از مواد گندزدا مانند كلر در آب استفاده مي شود.

كاتالوگ فيلتر شني

بخشي از توضيحات كاتالوگ و يا دفترچه فيلتر شني آب پاكسازان، در ابتدا بايد توجه داشت كه فيلتر شنيتوانايي حذف ذرات معلق در آب را دارند اين بدين معنا است كه آب ورودي به فيلتر شني تصفيه فيزيكي شده و آب خروجي از آن آبي زلال و شفاف و به دليل وجود كربن در داخل فيلتر شني عاري از كلر رنگ بو و مزه مي باشد بهصورت كلي فيلتر شني همانند مرحله ۱ ۲ و ۳ در دستگاه تصفيه آب خانگي عمل ميكند تنها با اين تفاوت كه صافي شني توانايي حذف گل و لاي با دقت بيشتر و مقدار آب بسيار بيشتر است.

همانطور كه مي دانيد كلر بيش از حد در آب باعث ايجاد ناراحتي هاي پوستي ومشكلات تنفسي مي شود همچنين اين كلر آزاد نيز در آب براي دستگاه تصفيه آب صنعتي مضر بوده و در صورت ورود كلر به فيلتر ممبران كه همان فيلتر اصلي دستگاه مي باشد فيلتر ممبران ظرف مدت ۱۶ ساعت از كار مي افتد. به همين دليلاست كه فيلتر شني محبوبيت بسيار زيادي در بين كاربران دارد.

طراحي و ساخت فيلتر شني

شما بايد بدانيد آبي كه قرار است توسط فيلتر شني تصفيه شود چه مقدار كدورت دارد، شما حتي مي بايست ميزان كلر آزاد در آب را نيز آناليز كرده تا در طراحي فيلتر شني لحاظ شود. اين دو آيتم باعث مي شود كه فيلتر شني شما عملكرد عالي از خود نشان دهد و تمامي ذرات معلق موجود در آب را حذف نمايد، لازم به ذكر است كه علاوه بر كدورت و ميزان كلر آزاد موجود در آب شما مي بايست مشخص نماييد چه مقدار آب در واحد زمان را تصفيه كنيد به عنوان مثال شما براي يك دستگاه تصفيه آب صنعتي و يا يك واحد مسكوني و حتي يك مجتمع چقدر آب در ۲۴ ساعت نياز داريد.

جنس فيلتر شني آب پاكسازان

جنس بدنه فيلتر چگونه باشد بايد توجه داشت كه صافي شني را ميتوان از از جنس استنلس استيل، كربن استيل، فايبرگلاس يا همان FRP، گالوانيزه ساخت. بايد توجه نمود كه نوع آب ورودي به فيلتر شني چه مي باشد تا متناسب با آن جنس فيلتر را مشخص كرد به عنوان مثال در تصفيه آب دريا از فيلترهاي شني با جنس استنلس استيل و يا اف آر پي ( فيلتر شني FRP) استفاده مي شود.

البته در فيلترهاي شني با جنس كربن استيل كه به فيلتر شني فلزي معروفند بايد از پوشش اپوكسي مناسب استفاده شود. اين پوشش مي بايست بر روي فيلتر شني با حداقل 200 ميكرون رنگ با اجراي سند بلاست صورت بگيرد. اجراي پوشش اپوكسي در شركت آب پاكسازان به صورت زير انجام مي گيرد.

Dry Film Thickness per Coat 3 Coat Painting Method No. of Coat Paint Name & Treatment Process
Blast cleaning SIS SA 2 ½ Surface preparation At shop

 

80 microns AL 1 (P-04) Epoxy Polyamide Zinc Rich 1st Coat
120 microns AL 1 (P-14) High Build Epoxy Polyamide Intermediate 2nd Coat
50 microns AL 1 (P-23) Polyurethane Aliphatic Finish Coat 3rd Coat

 

بايد توجه داشت كه اجراي مناسب پوشش اپوكسي در طول عمر فيلتر شني تاثير مستقيمي دارد به طوري كه اجراي نامناسب پوشش باعث خرابي فيلتر ظرف مدت شش ماه مي گردد از طرفي با اجراي درست و اصولي پوشش اپوكسي طول عمر فيلتر شنيبه بيش از از ۸ تا ۱۰ سال مي رسد. اين فيلتر ها به دليل هزينه اوليه كم و هزينه نگهداري ناچيز بسيار معروف اند لذا در نحوه اجراي پوشش در فيلترشكني خود اطمينان حاصل نماييد.

انواع فيلتر شني

فيلترهاي شني نوع سليس و يا همان شن داخل فيلتر شني مي باشد اين ماده كهبه تثليث معروف است دانه بندي هاي مختلفي داشته و به صورت دانه بندي شده در داخل فيلتر قرار مي گيرد سيليس فيلتر شني از لايه درشت كه سنگهايي در حدود ۸ الي ۱۲ ميليمتر مي‌باشند در كف فيلتر شني و به عنوان لايه اول از پايين ريخته مي شود بعد از آن سليس با اندازه ۵ الي ۸ ميليمتر به عنوان سليس متوسط بر روي سليس درشت قرار مي‌گيرد بعد از سليس متوسط اصلي‌ترين لايه فيلتر شني كه همان سليس شكري باشد قرار مي گيرد اين سنيس ابعاد و اندازه اي در حدود يك الي سه ميليمتر داشته و در بالاي لايه متوسط قرار مي گيرد اين لايه كليه كار تسويه را انجام داده و حذف گلاي و ذرات معلق در آب به واسطه وجود اين لايه مي باشد. در فيلترهاي مديا نيز كه نوع خاصي از فيلترهاي شني مي باشند بعد از لايه شكري از كربن اكتيو يا همان كربن فعال استفاده مي كنند. اين لايه با حذف كلر آزاد موجود در آب آب را تصفيه كرده وهمچنين رنگ بو طعم و مزه را از آب حذف مي كند. انتخاب نوع درست سليس و كربن در فيلتر شني از لحاظ جنس و سايز سليس بسيار مهم است بسيار ديده شده كه فيلتر شني توانايي حذف ذرات معلق را به طوري كه آن فيلتر طراحي شده از خود نشان نداده است و با تعويض سليس و كربن آن اين مشكل برطرف شده است.

لوله كشي فيلتر شني

لوله كشي در فيلترهاي شني مي تواند از جنس يو پي وي سي ( UPVC ) آهن، گالوانيزه و يا پلي اتيلن باشد. نكته مهم در لوله كشي اين است كه سايز لولهبايد متناسب با ظرفيت فيلتر و ميزان آبدهي آن در ساعت باشد به عنوان مثال اگر شما فيلتر شني با قطر يك متر را انتخاب نماييد و لوله كشي نصب شده روي آن سايز ۴ اينچ را داشته باشد باعث ورود آب زيادي به فيلتر شده كه مشكلاتي از قبيل افزايش سرعت خطي به هم ريختن لايه هاي سيليس و فيلتر نشدن آب را به همراه دارد. بايد توجه نمود كه لوله كشي فيلتر شني نقش بسزايي در بكواش فيلتر يا همان شستشوي فيلتر دارد.

نگهداري فيلتر شني

پر اهميت در نگهداري از فيلتر شني و كارايي بهتر آن مي شود انجام عمل بك واش مي‌باشد. به صورت كلي در حالت نرمال و حين‌كار فيلتر آب از بالا وارد شده و پس از عبور از لايه هاي سيليس از كف فيلتر شني خارج ميشود. در حالت بكواش آب از پايين فيلتر وارد شده و از بالا خارج ميشود. اين كار باعث شستشوي فيلتر و مواد داخل آن مي شود. شما مي بايست بسته به كدورت آب ورودي از روزي يك بار تا دو هفته يكبار با باز و بسته كردن شير هاي نصب شده روي فيلتر شني، فيلتر شني خود بكواش را نماييد. شما مي توانيد در حين انجام عمل بكواش آب كثيفي كه از فيلتر شنيخارج مي شود را مشاهده نماييد. اين عمل در حدود ۱۵ الي ۴۵ دقيقه براي هر فيلتر زمان مي‌برد. بهتر است علاوه بر پمپ شستشو از بلوئر هوا براي بكواش بهتر فيلتر شني استفاده كرد. استفاده از بلوئر هوا در شستشوي فيلتر شني مي توانند ۵۰% شست و شو را بهتر نمايد.

فيلتر شني توانايي شيرين كردن آب را دارد ؟

زميني كه در آن زندگي مي‌كنيم به دليل فراواني آب در سطح آن همچون اقيانوس‌ها، دريا ها و… به سياره آبي رنگ معروف در دستگاه آب شيرين كن صنعتي است. با اين حال تنها ۲.۵ درصد از تمام اين آب هاي روي زمين قابل شرببوده كه حجم عظيمي از آن به صورت برف و يخ ، غير قابل استفاده مي باشند و تنها ۰.۳ درصد از آن به صورت مايع و قابل دسترس مي‌باشد كه مي‌توان از آن استفاده كرد. كه اين آب در صنايع مختلف همچون :

 • كارخانه‌توليد آب جهت شرب
 • صنعت دام و طيور
 • صنعت كشاورزي
 • صنعت پزشكي، دارو سازي و آزمايشگاهي

و غيره در حال استفاده مي‌باشد پس مقداري كمي براي شرب باقي مي‌ماند.

تاريخچه آب پاكسازان

شركت تصفيه آب و فاضلاب گروه صنعتي آب پاكسازان از ابتداي فعاليت خود و با اتكا به دانش ، تخصص و تجربه كارشناسان خود توانسته است اجراي بيش از ۳۵۰۰ پروژه موفق در زمينه سيستم هاي تصفيه آب و فاضلاب را بر اساس آخرين دستاورد هاي علمي و فني روز در كارنامه خود به تثبيت برساند و به واسطه حجمعظيم توليدات توليدات موفق گرديده تا كيفيت ، سرعت ، قيمت و خدمات پس از فروش خود را به ايده آل ترين سطح ممكن برساند.

شركت آب پاكسازان

شركت آب پاكسازان با برند تجاري PRIME AQUA در سال ۱۳۷۷فعاليت خود را بهصورت حرفه اي در زمينه مشاوره ، طراحي و ساخت سيستم هاي تصفيه آب ، تصفيه فاضلاب و مواد شيميايي آغاز كرده است. واحد بازرگاني است شركت با توجه به نياز بازار و شركت ها اقدام به واردات تمامي تجهيزات به روز سيستم هاي تصفيه آب و فاضلاب مينمايد. واحد فني شركت آب پاكسازان پر سابقه ترين واحد شركت بوده و از بدو تاسيس شركت تا به امروز با تكيه بر مهندسين خلاق و تكنسين هاي مجرب خود با ايجاد محيطي پويا و كارا به ارايه خدمات فني و مهندسي مي پردازد.

بازديد از محل

شركت آب پاكسازان در همه مراحل اجرا و فروش دستگاه تصفيه آب صنعتي ابتدااز محل نصب دستگاه بازديد به عمل مي آورد تا نسبت به شرايط محيط و همچنين شرايط جوي نوع شاستي و قطعات مورد نياز اقدام به تهيه گزارش مي نمايد.

كارشناسي در محل

پس از بررسي شركت آب پاكسازان از محل بازديد و ارائه گزارش، يك تيم كارشناسي به محل اعزام مي شوند تا نسبت به تهيه نمونه برداري از آب منطقه اقدام نمايند . جواب آزمايش آب منطقه به همراه گزارش تيم طراحي و تيم كارشناسي تحوبل واحد برآورد هزينه خواهد شد .

برآورد هزينه

واحد برآورد هزينه با توجه به جواب آزمايشگاه و همچنين گزارش تيم طراحي وشركت آب پاكسازان نسبت به برآورد هزينه دستگاه تصفيه آب مورد نياز مشتري، سختي آب منطقه و همچنين شرايط جوي اقدام مي كند. در نهايت تيم فروش نوين تصفيه پارس با تمامي گزارشات مندرج قيمت نهايي را اعلام مي كند .

نصب و تحويل دستگاه تصفيه صنعتي

پس از گذشت همه مراحل فوق و پرداخت هزينه هاي دستگاه تصفيه آب صنعتي، دستگاه به همراه يك تيم نصب و راه اندازي به محل اعزام مي شوند. پس از نصب وتحويل دستگاه كليه آموزش هاي اوليه به يك اپراتور كه از طرف مشتري معرفي مي شود آموزشهاي لازم داده مي شود و از آن تاريخ گارانتي و خدمات پس از فروش محصول داراي اعتبار مي باشد.

سايت تصفيه آب abpaksazan.com به عنوان يكي از اولين و بزرگ ترين ارائه دهندگان و سازندگان با ❤️ دستگاه تصفيه آب صنعتي با تجهيزات جانبي اصلي؛ برندهاي مختلف در مقياس هاي خانگي، نيمه صنعتي و صنعتي ro جهت ارائه خدمات بهتر و پاسخگويي به سوالات شما مشتريان خريد تصفيه آب و مشاوره براي خريد محصول، امكان مشاوره رايگان تلفني را ايجاد كرده است.

دسته بندي تصفيه آب : https://abpaksazan.com/category/water-treatment/

ليست قيمت فيلتر شني

با توجه به ورود به سال ۲۰۲۱ و آغاز سال ۱۴۰۰ فروش ويژه با قيمت همكار و ارائه ليست قيمت هاي فيلتر شنياز طريق كانال هاي ارتباطي ما، مي توانيد سفارش خريد خود را با اطمينان خاطر، گارانتي كيفيت محصول و قيمت مناسب به كارشناسان فروش آب پاكسازان بسپاريد.

شركت مهندسي آب پاكسازان توليد كننده انواع فيلتر شني،جهت خدمات خريد انواع و اقسام فيلترشني آماده همكاري با مشتريان ارجمند ميباشد. از اين رو جهت خريد فيلترشني با بخش فروش و يا بصورت آنلاين درج سفارش نماييد.

قيمت فيلتر شني

در تمامي شبكه هاي اجتماعي شركت آب پاكسازان از جمله (يوتيوب ،واتساپ، لينكدين، تلگرام، اينستگرام و… ) فيلترشني هاي توليد شده توسط تيم مهندسي آب پاكسازان، مشخصات فني و قيمت مدل هاي از انواع فيلتر شنيفايبر گلاس و فولادي در دما و فشار كار هاي مختلف از معروف ترين برندهاي داخلي توليدي شركت و خارجي با گارانتي اصلي و مادام العمر، جهت بررسي و خريد شما مشتريان عزيز و گرامي ارائه گرديده است.

مواد شيميايي فيلتر شني

 • سيليس هاي تصفيه آب
 • آنتراسيت هاي تصفيه آب

فيلتر شني بر اساس نوع بستر

 1. بستر تك لايه
 2. بستر دو لايه
 3. بستر سه لايه و بيشتر

سايت تصفيه آب پاكسازان سازنده و طراح انواع فيلتر شنيو فيلتر كربني براي استفاده در صنايع مختلف مي‌باشد و در كنار اين امكان مشاوره براي خريد محصولات تصفيه آب خانگي و تصفيه آب نيمه صنعتي و حرفه و تخصص اصلي آب شيرين كن هاي صنعتي را هم در اختيار شما قرار داده است. در صورت تمايل و نياز به مشاوره با مراجعه به abpaksazan.com با كارشناسان آب پاكسازان در ارتباط باشيد.

با توجه به آنچه گفته شد بهتر است براي خريد فيلتر شنيشركت تصفيه آب و فاضلاب گروه مهندسي آب پاكسازان را اولويت، در ليست برنامه‌هايي قرار دهيد كه در سال 1400 قصد داريد انجام دهيد و چه بهتر كه اين اتفاق با شروع سال جديد همراه باشد.

☎️ تلفن تماس شركت : ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ واحد فروش 📞 مشاوره رايگان : ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدكساز

شركت تصفيه آب پاكسازان در خدمت شماست.

شركت طراحي وب سايت در اهواز

طراحي سايت، به خصوص در حال حاضر كه مردم اغلب كشورهاي جهان درگير ويروسمنحوس كرونا يا همان كويد 19 هستند، بيش از پيش اهميت يافته است با داشتن سايتي مفيد شما قادر خواهيد بود هم به خود و هم به ديگران از همه لحاظ كمك شاياني كنيد. در شرايطي كه نه تنها در استان خوزستان بلكه در شهر اهوازو كل كشور عزيزمان ايران؛ بلكه تمامي جهان در حال دست و پنجه نرم كردن با يكي از مرگبار ترين ويروس‌هاي جهان در طول تاريخ است اما زندگي افراد نيز در حال تغيير و همراهي با اين ويروس است اولين اتفاق در زندگي روزمره نياز به خريد و تهيه مايهتاج خانه و زندگي بوده و اين دقيقا اولين موج احساس نياز به خريد‌هاي اينترنتي و بدون استرس و مراجعه حضوري بود اين موضوع طراحي سايت را به يكي از پر تكرارترين درخواست‌ها در دنياي تجارت الكترونيكطي چند ماه اخير تبديل كرد، طراحي سايت در اهواز نيز دقيقا با اين چنين برخوردي روبه رو شد و ما در لوگو پلاس تمامي تلاش خود را براي ارائه بهترين خدمات طراحي سايت در خوزستان به كار برده‌ايم.

اگر با جستجوي عبارت هاي زير به اين صفحه رسيديد، اين نكته را مدنظر داشته باشيد كه خدمات طراحي سايت تيم لوگو پلاس تنها محدود به استان خوزستان و شهر اهواز نيست. اشاره ما به حضور در اين شهر به دليل جنبه معرفياين شركت و همچنين محل استقرار ساختار اداري و تيم اجرايي است.

 • طراحي سايت در اهواز
 • آموزش طراحي وب سايت در اهواز
 • سئو سايت در خوزستان
 • طراحي اپليكيشن اهواز
 • شركت نرم افزاري اهواز
 • شركت طراحي وب سايت در اهواز
 • طراحي سايت در خوزستان

بهينه سازي سايت در اهواز

اينكه شما به دنبال سئو سايت در اهواز و يا در هر كجاي كشور خود هستيد نشان مي دهد كه در حال حاضر يك وب سايت داريد، اما هدف ما از معرفي اين خدمت به شما اين است كه بنا بر تجربه، مشتريان زيادي داشتيم كه پس از آشنايي با تيم ديجيتال ماركتينگ لوگو پلاس و مشاهده نمونه كارهاي طراحي سايت ما، سريعا تصميم به طراحي مجدد سايت خود گرفتند. شايد شما از ظاهر سايت خود چندان راضي نباشيد و يا اينكه وب سايتتان در موبايل به درستي نمايش داده نمي شود و اصطلاحاً ريسپانسيو نيست، در اين صورت تيم ديجيتال ماركتينگ لوگو پلاس آماده ارائه خدمات طراحي سايت نيز به شماست

لوگو پلاس متشكل از تيم جوان و خلاق طراحي در كنار واحد تحقيق و توسعه ، همگام با آخرين دانش روز دنيا، تمام نيروي خود را در جهت طراحي وب سايت هاي حرفه اي و متمايز، جهت كسب رضايت حداكثري مشتريان به عنوان شركاي تجاري خود بكار گرفته است. لوگو پلاس تيم بر اصول مشتري مداري ، پشتيباني گسترده وانطباق با دانش روز دنيا توانسته سهم مهمي در بازار IT كشور بدست آورد. لوگوپلاس ، با بيش از 15 سال سابقه فعاليت و افزون بر 500 پروژه اجرا شده در زمينه خدمات برندينگ حرفه اي در كنار شماست، در كنار زيبايي ، طرح شما را به عملكردهاي تجاري برند نيز مجهز مي كنيم تا شما پيروز بازار رقابت باشيد.

منبع:https://www.chetor.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۱۶:۳۶ ] [ آب پاك ] [ نظرات (0) ]

پكيج تصفيه پساب و فاضلاب صنعتي | 0 تا 100 طراحي، ساخت و اجرا پكيج چربي گير

قيمت پكيج تصفيه فاضلاب خانگي

آب فاضلاب يكي از عوامل موثر بر قيمت تصفيه خانه فاضلاب محلي در دبي است. از طريق تخليه فاضلاب، حجم فاضلاب ايجاد شده روزانه مي‌باشد كه معمولاً بر حسب متر مكعب در روز بيان مي‌شود. معمولاً اطلاعات دقيقي از مقدار فاضلاب ايجاد شده وجود ندارد و لازم مي‌باشد با تخمين تقريبي مقدار پساب دريافتي تعيين شود.

پكيج تصفيه فاضلاب صنعتي|چربي گير

اهميت تخليه فاضلاب به اين دليل مي‌باشد كه تخليه پساب تصفيه خانه اندازه و ابعاد تصفيه خانه فاضلاب را تعيين مي‌كند. در حقيقت، عوامل ايجاد فاضلاب مانند حمام، توالت، حوضچه و ساير عوامل بايد مورد بررسي قرار گيرند و سپس جمعيت سازنده  فاضلاب بايد از طريق يك برنامه جمعيتي بررسي شود.

معاملات ايجاد فاضلاب

با توجه به عواملي مانند فاكتور بهداشتي كه معمولاً بين 0.7 تا 0.9 است. ميزان نسبي آب (آب مصرفي در كلكتور) را كه به فاضلاب هدايت مي‌شود محاسبه كنيد. دامنه اين اعداد با توجه به نوع فاضلاب متفاوت است. درصد كل مواد جامد موجود در فاضلاب شهري و فاضلاب معمولاً حدود 120 تا 360 ميلي گرم در ليتر است.

كيفيت و نوع فاضلاب ايجاد شده و ارتباط آن با قيمت پكيج تصفيه خانه فاضلاب خانگي

كيفيت فاضلاب ورودي به هر تصفيه خانه با استانداردها و شاخص‌هاي كيفيت اندازه گيري مي‌شود. اين شاخص‌ها شامل موارد زير است:

 • PH
 • تقاضاي اكسيژن شيميايي (COD)
 • تقاضاي اكسيژن بيولوژيكي (BOD)
 • فسفره
 • نيتروژن كل

مجموعه اي از شاخص‌هاي كيفيت فاضلاب

COD جهت فاضلاب ورودي به تصفيه خانه‌هاي فاضلاب شهري معمولاً بين 200 تا 780 ميلي گرم در ليتر است. اين تعداد ميزان اكسيژن مورد نياز جهت اكسيد كردن مواد قابل اكسيد شدن است. مقدار BOD در فاضلاب شهري بين 110 تا 400 ميلي گرم در ليتر است.

نشانگر BOD خود به چند قسمت تقسيم شده است. اين قطعات را مي‌توان BOD با قابليت تخريب كند و BOD غير قابل تجزيه ناميد. ميزان كل نيتروژن فاضلاب ورودي حدود 20 تا 85 ميلي گرم در ليتر نيتروژن است. پارامتر مهم ديگر تأثيرگذار بر طراحي تصفيه خانه فاضلاب جهت معرفي قيمت پكيج تصفيه خانه فاضلاب خانگي PH است. از آنجا كه فرآيند بيولوژيكي ميكروارگانيسم‌ها در تصفيه فاضلاب را تحت تأثير قرار مي‌دهد، بايد در حدود 6.5 تا 7.5 باشد.

نتيجه كيفيت فاضلاب از تصفيه خانه فاضلاب

كيفيت پساب مقدار جابجايي پساب ورودي در تصفيه خانه و تغييرات ايجاد شده در فرآيندهاي تصفيه را تعيين مي‌كند و عامل مهمي در قيمت پكيج تصفيه خانه فاضلاب خانگي است. به طور كلي، سه گروه استاندارد جهت ساخت گياهان تصفيه توسط سازمان محيط زيست در نظر گرفته شده است. استاندارد جهت خروجي فاضلاب جهت مصارف كشاورزي، استاندارد جهت خروجي فاضلاب جهت استفاده از آب سطحي و استاندارد جهت خروجي فاضلاب جهت چاه‌هاي جذبي. فضا و مكان مورد نياز جهت ساخت تصفيه خانه فاضلاب خانگي

منطقه و سايت مورد نياز جهت ساخت تصفيه خانه فاضلاب نيز جهت eac متفاوت است.

فرايندها و تجهيزات تصفيه فاضلاب بر قيمت پكيج‌هاي تصفيه فاضلاب محلي تأثير مي‌گذارد

پس از تعيين مقدار جريان ورودي، مرحله بعدي جهت تعيين قيمت پكيج تصفيه فاضلاب محلي تعيين روند تصفيه فاضلاب است. معمولاً جهت تصفيه فاضلاب خانگي از فرآيند لجن فعال معمولي، فرآيند لجن فعال در مقياس بزرگ يا تصفيه فاضلاب mbbr استفاده مي‌شود. از جمله مزاياي فرآيند mbbr و تهويه گسترده EAAS مي‌توان به شوك ناشي از بار ايجاد شده فاضلاب نسبت داد. زيرا تخليه فاضلاب حاصل معمولاً داراي نوساناتي مي‌باشد كه اين نوسانات در طول روز يكنواخت نيستند و باعث تصفيه خانه تصفيه خانه مي‌شوند.

به عنوان مثال، در ساخت يك تصفيه خانه فاضلاب شهري، بايد توجه داشت كه در طول روز در مناطق مركزي و جنوبي شهر، جايي كه بيشتر مردم كار خود را شروع مي‌كنند، فعاليت‌هاي كاري 8 صبح است. حدود ساعت 6 تا 8 صبح، بار فاضلاب ورودي به شبكه جمع آوري فاضلاب افزايش مي‌يابد و سپس بار فاضلاب ورودي به تصفيه خانه به طور ناگهاني افزايش مي‌يابد. بناجهتن، هنگام طراحي فرآيندهاي تصفيه فاضلاب، بايد به آنها توجه شود.

پكيج تصفيه فاضلاب خانگي

فاضلاب ايجاد شده توسط فعاليت‌هاي انساني در خانه مانند حمام، شستن لباس، شستن ظروف، دفع زباله، توالت و غيره به عنوان "فاضلاب خانگي" شناخته مي‌شود كه معمولاً حاوي ميزان كمي آلاينده اما حتي ميزان كمي از آن است. آلاينده‌ها تأثير زيادي در محيط زيست دارد. بناجهتن، يك تصفيه خانه فاضلاب خانگي با نصب و نگهداري مناسب جهت تصفيه و دفع پسماندهاي خانگي، تأثيرات منفي بر آب‌هاي زيرزميني و سطحي را كاهش مي‌دهد.

به دليل كمبود آب آشاميدني سالم، نياز مبرم به تصفيه فاضلاب خانگي خصوصاً در مناطق پراكنده دور از شبكه فاضلاب وجود دارد. به همين دليل، پكيج يا تصفيه خانه فاضلاب خانگي با تخليه فاضلاب كاهش يافته بصورت پيش ساخته طراحي و در فضاها و كارگاه‌هاي مختلف مسكوني يا اداري مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

پكيج تصفيه فاضلاب خانگي چيست؟

به طور كلي، بهداشت هر نوع آبي مي‌باشد كه فرد آلوده كند و كيفيت آن تغيير كند. فاضلاب خانگي شامل دهانه‌هاي توالت، توالت، دوش، شستن ظروف، لباس و ... مي‌باشد كه شامل كلي فرم، BOD و COD است. اين نوع فاضلاب كه به آن فاضلاب نيز گفته مي‌شود، در انواع مختلف فاضلاب يافت مي‌شود و معمولاً تصفيه آن در همه طراحي‌ها در نظر گرفته مي‌شود.

قيمت دستگاه آب تصفيه كن صنعتي

تفاوت بين فاضلاب خانگي، فاضلاب صنعتي و آب بيمارستان به دليل سادگي طراحي و نصب، هزينه نسبتاً كمي دارد. به دليل وجود آلاينده‌هاي شيميايي و فلزات سنگين در فاضلاب‌هاي صنعتي، باكتري‌ها و بسياري از عوامل بيماري زا در فاضلاب بيمارستان‌ها، فرآيند تصفيه در اين نوع بسته بندي‌ها كمي پيچيده و پرهزينه مي‌شود.

تعريف بهداشت خانگي

فاضلاب حاصل از فعاليتهاي انساني در خانه مانند استحمام، شستشو، شستن ظروف، دفع زباله، توالت و غيره به عنوان "فاضلاب خانگي" شناخته مي‌شود كه معمولاً حاوي ميزان كمي آلاينده، اما حتي ميزان كمي آلاينده است. اين مي‌تواند تأثير زيادي بر محيط زيست بگذارد. بناجهتن، يك سيستم تصفيه فاضلاب با نصب و نگهداري مناسب جهت تصفيه و دفع پسماندهاي خانگي، تأثيرات آن را روي آبهاي زيرزميني و سطحي كاهش مي‌دهد.

در سيستم تصفيه فاضلاب خانگي، بستگي به نياز و تخليه فاضلاب موجود، اغلب از يك مخزن سپتيك پلي اتيلن استفاده مي‌شود. مخازن سپتيك از فرآيند بي هوازي جهت تصفيه فاضلاب استفاده مي‌كنند. از مزاياي اين سيستم امكان نصب زير زميني و زيرزميني آن است. در اين حالت محيط فضا را اشغال نمي‌كند. مخصوصاً جهت مكان‌هايي كه فضاي كاربر محدود مي‌باشد بسيار مفيد خواهد بود.

تصفيه خانه فاضلاب خانگي

امروزه تصفيه خانه‌هاي فاضلاب نقش مهمي در حفاظت از محيط زيست دارند. تصفيه خانه‌هاي فاضلاب اطمينان مي‌دهند كه از همه فاضلاب‌هاي خانگي به منظور حفاظت، بهداشت و رهاسازي صحيح در محيط، درياچه‌ها يا جويبارها به درستي استفاده مي‌شود. سيستم‌هاي فاضلاب خانگي جهت تصفيه كليه پسماندهاي مايع از محل زندگي طراحي شده اند.

آلاينده‌هاي احتمالي در فاضلاب خانگي شامل باكتري‌هاي بيماري زا، ويروس‌هاي عفوني، مواد شيميايي خانگي و مواد مغذي اضافي مانند نيترات‌ها هستند. ساده ترين روش جهت تصفيه خانه فاضلاب غيرمتمركز، استفاده از مخازن سپتيك مي‌باشد و آنها جهت سيستم‌هاي متمركز به صورت تصفيه خانه‌ها طراحي شده اند.

تصفيه خانه فاضلاب خانگي چيست؟

درصد بسيار بالايي از سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب، هم با تصفيه فاضلاب انساني و هم با بهداشت مرتبط است. در نتيجه، بسياري از افراد به دنبال دستگاه تصفيه فاضلاب در مجتمع‌هاي آپارتماني و شهرهاي مسكوني هستند.

پكيج تصفيه فاضلاب خانگي سيستمي مي‌باشد كه با استفاده از مخازن فاضلاب خانگي مختلف در حالت‌هاي بسيار ساده اي به نام سپتيك و در حالت‌هاي پيچيده تر با استفاده از دمنده‌ها، ديفيوزرها، كلر سازها و فيلترهاي شن، فاضلاب مسكوني را تصفيه مي‌كند. يك تصفيه خانه فاضلاب خانگي، به دليل نصب در محل، مانند ساير سيستم‌هاي فاضلاب به لوله كشي و تجهيزات خاصي احتياج ندارد. ايجاد آن نيز تا حد مطلوبي تصفيه شده مي‌باشد كه مي‌تواند به صورت محلي جهت اهداف مانند كشاورزي، پرورش ماهي و شستشو مورد استفاده قرار گيرد.

مزاياي پكيج تصفيه فاضلاب خانگي

 1. سبك جهت حمل و نصب آسان
 2. از قبل ساخته شده، از قبل طراحي شده و آماده نصب است
 3. كاركرد آسان، نيازي به استخدام كارشناسان نيست
 4. هزينه‌هاي نگهداري پايين در مقايسه با ساير كارخانه‌هاي فرآوري
 5. توانايي استفاده مجدد از زباله‌هاي مايع جهت اهداف مختلف
 6. فاضلاب را طبق استاندارد و نياز صاحب مشاغل تصفيه كنيد و خطرات موجود جهت سلامتي انسان و محيط زيست را از بين ببريد
 7. امكان دفن و نصب زيرزميني، كه از نظر كاربري زمين و عامل دفاعي مهم است.

كاهش هزينه‌هاي تعمير به دليل مقاومت شيميايي بالاي پلي اتيلن:

سيستم تصفيه فاضلاب پلي اتيلن مدفون شده و از اجزاي جامد پلي اتيلن داخلي تشكيل شده است. در مقايسه با گياهان تصفيه فاضلاب معدني و گياهان تصفيه بتن، اين تجهيزات بسيار سبك تر، عمر طولاني تر و كار جهت صاحب مشاغل بسيار راحت تر است. برخلاف گياهان تصفيه فاضلاب معدني، پلي اتيلن جامد و همچنين اجزاي داخلي دستگاه زنگ نمي‌زند و از خرابي سيستم تصفيه فاضلاب جلوگيري مي‌كند. مشكل تجهيزات تصفيه فاضلاب يكي از مشكلات رايج در اين صنعت است.

تصفيه فاضلاب همراه با ايجاد گازهاي خورنده مي‌باشد كه منجر به هزينه تعمير و جايگزيني قطعات و اجزاي فلزي مي‌شود. اما مشكل خوردگي در تصفيه خانه فاضلاب پلي اتيلن زيرزميني برطرف شده و هزينه نگهداري و تعميرات بسيار كاهش مي‌يابد. همه متصديان تصفيه خانه‌هاي فاضلاب، كه به طور كلي از وسايل فلزي شكايت دارند، معتقدند كه كار و نگهداري دستگاه‌هاي ساخته شده از پلي اتيلن بسيار آسان تر است.

قابليت تميز كردن سريع و شستشوي فرم پلي اتيلن:

نگهداري اين سيستم به دليل شكل استوانه اي و ديواره‌هاي جانبي مايل بسيار آسان است. تميز كردن سيستم تصفيه فاضلاب پلي اتيلن بسيار ساده مي‌باشد و شامل استفاده از شيلنگ جهت شستشوي مواد جامد (مانند شن و ماسه) و دستگاه لجن جهت جاروبرقي مواد است. همچنين به دليل شكل استوانه اي مدل پلي اتيلن، مشكلي در جمع آوري لجن وجود ندارد. بهره برداري از تصفيه خانه فاضلاب محلي نسبت به ساير سيستم‌ها آسان تر مي‌باشد و اپراتور قادر خواهد بود با آموزش دريافت شده از سازنده به راحتي از سيستم استفاده كند.

مخلوط كردن كاملتر فاضلاب داخل دستگاه:

در داخل تصفيه خانه فاضلاب پلي اتيلن، به دليل شكل دايره اي، اكسيژن و فاضلاب به خوبي توسط دستگاه‌هاي مخلوط شده مخلوط مي‌شوند و فاضلاب نمي‌تواند در هر نقطه از حوضه‌هاي هوادهي جمع شود. بناجهتن، خريدار مي‌تواند كاملاً مطمئن باشد كه اكسيژن كافي به ميكروارگانيسم رسيده و كارايي تصفيه فاضلاب قطعاً افزايش خواهد يافت.

مصرف انرژي كمتر: به دليل قرارگيري تصفيه خانه فاضلاب در زمين، اكسيژن ايجاد شده توسط دمنده‌ها فشار كمتري نسبت به ساير سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب روي زمين دارد. بناجهتن، مصرف انرژي تصفيه خانه فاضلاب خانگي پلي اتيلن بسيار كمتر از نوع فلزي خواهد بود.

عمر طولاني تر فيلتر پلي اتيلن: HDPE در مقايسه با ساير مواد مورد استفاده در ساخت گياهان تصفيه فاضلاب مقاومت بالايي در برابر گرما، خوردگي، زنگ زدگي، فشار و همچنين مواد شيميايي دارد. به همين دليل، كارخانه تصفيه فاضلاب خانگي پلي اتيلن چندين برابر بيشتر از سازه‌هاي فولادي و بتني خواهد داشت.

پكيج تصفيه پساب صنعتي

قيمت دستگاه تصفيه فاضلاب خانگي

قيمت پكيج تصفيه فاضلاب خانگي امروز وابسته به اندازه و مواد متفاوت است. با افزايش جمعيت شهري و پيشرفت علم و فناوري، نياز به ساخت مجتمع‌هاي مسكوني و تصفيه فاضلاب مجتمع‌هاي مسكوني بيش از گذشته گسترش يافته است. يكي از مزاياي انكار ناپذير اين نوع تصفيه فاضلاب اين مي‌باشد كه به تخليه و بازيابي درصدي از منابع آب كمك مي‌كند. زيرا مي‌توان از آب محصول از منابع وجود اورنده فاضلاب در چرخه توليد استفاده كرد.

قيمت دقيق تصفيه خانه فاضلاب خانگي به مقدار تصفيه خريدار يا صاحب مشاغل از سيستم تصفيه فاضلاب بستگي خواهد داشت. علاوه بر اين، بايد در جريان پيشنهاد مجتمع‌هاي مسكوني، اردوگاه‌هاي كارگري، مهندسي، رستوران‌ها، سالن‌ها و غيره، در يك پيشنهاد، پيشنهاد شود.

عوامل موثر بر قيمت پكيج تصفيه خانه فاضلاب خانگي

موارد زير تأثير زيادي در قيمت پكيج تصفيه خانه فاضلاب خانگي دارند:

 1. فرآيندها و تجهيزات مورد نياز جهت تصفيه فاضلاب خانگي
 2. سرويس بهداشتي در دبي
 3. كيفيت و نوع فاضلاب ايجاد شده در تصفيه خانه.
 4. كيفيت فاضلاب تصفيه شده تخليه شده از تصفيه خانه طبق استاندارد سازمان محيط زيست.
 5. فضا و مكان مورد نياز جهت ايجاد يك پكيج تصفيه فاضلاب
 6. در ادامه، سعي كرديم شرح مختصري از هر يك از موارد فوق را بدست آوريم.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر كليك كنيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۲:۲۷ ] [ آب پاك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر /  خدمات نظافتی فن باز در مشهد / شرکت نظافتی فن باز در تهران / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال / کالا خواب رویایی / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی